dashuri


Eshte e diele

Eshte e diele; askush nuk punon; vetem zemra ime; ne ty mendon Ska pranvera pa lule Ska dimèr pa stuhi Ska njeri pa dashuri ashtu as une nuk mund tè jetoj pa ty!


Se di sa te dua

Se di sa te dua; sa te dua se di!as zemra; as une se kemi te lehte; une jam skllavi jot; skllave je dhe ti. Ne dashuri ka vec skllever; askush nuk eshte mbret.